Furça për make up (travel size)

Furça për make up (travel size)

1,200 L

S’ka stok

Aksesorët e bukurisë marrin vlerë më të madhe kur na duhet ti marrim me vete në udhëtimet tona. Këto 5 furça travel size do të jenë të preferuarat tuaja për çdo moment.

SKU: 10399 Kategori: ,

Informacion shtesë

Përmasa 110 × 85 mm

Ke gjithmonë pikëpyetje për furçat dhe çantat e përsosura të grimit që do të duhen gjatë udhëtimit? Gifi ka menduar për ju! Mjafton të futeni në këtë kategori dhe do të gjeni aksesorët e nevojshëm që do të ju lehtësojnë jetën dhe patjetër udhëtimet.

Kërkoni furça udhëtimi që kryejnë disa funksione?

Pse të kesh një furçë kur mund të kesh pesë të tilla! Në një paketim të vetëm mund të kesh furça që shërbejnë  për pjesën e fytyrës si dhe për pjesën e syve. Janë të vogla në përmasa gjatësie por pjesën e qimeve e kanë të plotë e të dendur. Ky set përfshin një furçë për përhapjen e fondatinës, një furçë për konturim, një furçë për realizimin e penelit, një furçë për detajet dhe një furçë për pjesën e syve. Të gjitha ato që na duhen për të realizuar një makiazh perfekt.

Pse është e rëndësishme të ruani siç duhet furçat e grimit kur udhëtoni?

Mbrojtja dhe ruajtja e duhur e furçave të kozmetikës kur udhëtoni është e rëndësishme, pasi ato mund të ndoten midis pluhurit apo edhe të bëjnë pis pjesën tjetër të gjërave që keni. Furçat e ndotura të kozmetikës mund të çojnë në bllokimin e poreve, plakjen e parakohshme dhe mund të shkaktojnë shpërthime nga baktere të ndryshme të grumbulluara në furçat tuaja. Mundohuni që furçat ti pastroni nga grimi para se ti vendosni sëbashku sepse mund të përçohen papastërti nga njëra tjetra.  Sigurohuni që t’i pastroni shpesh për të përmirësuar jetëgjatësinë e tyre!

Seti më i mirë i furçave të grimit mund të përmirësojë ndjeshëm lojën tuaj të grimit. Ndërtimi i pamjes së përsosur të grimit kërkon madhësi dhe forma të ndryshme furçash për secilën pjesë të fytyrës tuaj dhe send në kompletin tuaj të grimit. Këto brusha janë miku juaj më i mirë, pavarësisht nëse dëshironi një pamje ekstra apo një pamje të përditshme pa grim. Mjetet e duhura ju japin një avantazh për të marrë pamjen më natyrale dhe të lëmuar pas grimit.

Çfarë duhet të keni parasysh përpara se të blini furça kozmetike të përshtatshme për udhëtim:

Cilësia: Materialet që prodhojnë furçat duhet të jenë të cilësisë së lartë. Nuk duhet të mbajë pluhur ose produkt dhe duhet të pastrohet lehtë. Duhet të jetë i butë për lëkurën tuaj, por të japë rezultate të sakta.

Dizajni: Merrni parasysh formën, madhësinë, strukturën dhe densitetin e qimeve të saj. Sigurohuni që të shihni se qimet janë të buta në prekje dhe megjithatë, të qëndrojnë të forta gjatë aplikimit të grimit.

Mirëmbajtja: Mirëmbajtja e furçave është po aq e rëndësishme sa edhe performanca e tyre. Vetëm ato furça që pastrohen lehtë dhe ruajnë formën e tyre për një kohë të gjatë mund të ofrojnë aplikim të saktë të një shtrese të hollë grimi. Lexoni me kujdes udhëzimet e kujdesit për t’i mbajtur furçat tuaja të qëndrueshme më gjatë.

Cruelty – Free: Produktet që bëhen pa eksperimentuar më parë nuk janë vetëm të sigurta për kafshët dhe mjedisin. Ato janë bërë me material të butë që e bën atë më të sigurt edhe për lëkurën tuaj.

Çfarë i bën të veçanta këto furça?

Këto furça janë dizenjuar për tu përdorur në udhëtime duke qenë se janë të përshtatura në version miniaturë. Por, mund të përdoren lehtësisht edhe në përditshmërinë tuaj. Mund ti merrni kudo me vete pa ju zënë aspak vend dhe e mira është që nuk keni nevojë për të patur një çantë ekstra sepse seti ka paketimin e tij. Në këtë mënyrë i keni të sigurta dhe as nuk shkaktojnë papastërti në çantë.

Gjithashtu ngjyra pastel që paketimi dhe furçat kanë i bën ato të duken shumë bukur edhe për syrin. Mund ti mendoni si një zgjedhje dhuratë për femrat e jetës suaj. Secilës i duhen furça grimi pavarësisht nëse i pëlqen të lyhet pak.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Furça për make up (travel size)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0