Syze Cat Eye Aofly Purple

Syze Cat Eye Aofly Purple

2,200 L

Vetëm 1 stok

Syze dielli Aofly në stilin ‘cat eye’

SKU: 10058 Kategori: ,

Informacion shtesë

Ngjyra

Lejla

Marka Aofly është një markë prestigjoze me dizajn italian. Këto syze dielli për femra janë të polarizuara, me mbrojtje UV400, mbrojtëse silikoni për pjesën e hundës dhe një skelet me dizajn unik.

Polarizimi heq reflektimet e diellit nga sipërfaqet e ndryshme (metalike, rrugë të lagura, makinat, xhamat, pasqyrat etj.) duke mbrojtur syrin. Skeleti i syzeve është i stilit Cat eye me ngjyrë dhe refleks lelja. Shumë të lehta dhe nuk të lodhin syrin.

Syzet vijnë sëbashku me paketimin e tyre dhe aksesorët përkatës të cilët janë: këllëfi, lecka për pastrim, manuali i shpjegimit të syzeve, testues polarizimi dhe ganxhë për tu lidhur me çantën apo ndonjë vend tjetër.

A blini rroba dhe aksesorë që duken më afër personalitetit tuaj? A e stiloni veshjen duke u bazuar në atë se si ndiheni atë ditë? Shumë njerëz veprojnë me këtë këtë koncept: veshin atë që mendoni që ju rri më mirë. Ju mund të eksploroni në ngjyra dhe stile në mënyra të ndryshme. Ama ka një trend mode që duket se po i udhëheq të gjithë: syzet me sy maceje, cat eye. Qoftë për syzet optike apo syze dielli, stili cat eye është duke bërë namin këtë periudhë.

Nëse jeni duke kërkuar për një palë syze që do të jenë gjithmonë në modë dhe do ti shtojnë veshjes suaj akoma më shumë personalitet dhe glam atëherë jeni në vendin e duhur! Vetëm një model mund të shoqërojë çdo grua në udhëtimin e saj të modës, dhe kjo është një palë syze stil cat-eye.

Cili stil i syzeve me sy mace do të jetë për ju?! Kliko dhe zbuloje. Ky mund të jetë momenti i duhur që ti të bësh porosinë tënde. Akoma më mirë nëse je duke kërkuar për një dhuratë pasi jo vetëm janë shumë të bukura si modele por shoqërohen me një paketim të plotë.

Le të eksplorojmë trendet dhe stilet më të mira të syzeve Cat Eye në vitin 2022:

 

  1. Oversized Cat-Eye Sunglasses
  2. Small Cat-Eye Sunglasses
  3. Bold Cat-Eye Sunglasses
  4. Retro Cat-Eye Sunglasses
  5. Upswept Cat-Eye Eyeglasses
  6. Vintage Cat-Eye Eyeglasses

Historia e syzeve në stil cat eye:

 

Ashtu si çdo kornizë tjetër, forma e syrit të maces ka qenë ekzistuese për një kohë shumë të gjatë. Çdo dekadë njihet për një arsye specifike.  Forma u krijua për herë të parë në vitet 1930. Altina Schinasi kaloj nga zyra e një qendre optike dhe vuri re mungesën e kornizave me stil për gratë. Ajo kishte një vizion dhe donte ta ndryshonte këtë. Nga erdhi frymëzimi? Ironikisht, vinte nga maskat në Venedik, Itali. Schinasi ishte e magjepsur nga forma. Kështu, ajo projektoi syze me skelete oversize rreth syve. Pas kësaj, ajo u shfaq në projektin e saj të hedhur në letër, por disa klinika e hodhën poshtë këtë ide. Megjithatë, ajo nuk u dorëzua kurrë. Ajo më në fund fitoi një admirues në një butik në Qytetin e Nju Jorkut. Pjesa tjetër mbetet histori.

Shumë njerëz të famshëm filluan të përdornin këtë stil syzesh dhe në këtë mënyrë filloj një bum tyre në industrinë e modës. Në vitet 1950, Marilyn Monroe filloi të mbante syze në filmat e saj. Megjithatë, ato ishin të ndryshme nga forma origjinale e viteve 30. Në vitet 1960, i ndjeri Audrey Hepburn mahniti shikuesit duke veshur modelin cat eye në Breakfast në filmin e preferuar të Tiffanys.

Tanimë te Gifi ju keni mundësinë të zgjidhni modelin e syzeve të diellit që ju përshtatet më mirë me fytyrën tuaj. Disa informacione që do të ju ndihmojnë për këtë pjesë do ti lexoni tek pala tjetër e syzeve cat-eye të cilat janë në ngjyrë kafe dhe mjafton të klikoni këtu për ti parë.

Cilësia e syzeve të markës Aofly është maksimale prandaj nuk ju mbetet gjë tjetër vetëm se të kryeni porosinë tuaja e cila mund të jetë një dhuratë që do të ja bëni vetes apo një personi tjetër të afërm.

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Syze Cat Eye Aofly Purple”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0