Unazë Green Emerald

Unazë Green Emerald

1,200 L

S’ka stok

Unazë me gur smerald dhe me një dizajn unik. Smeraldi –  simbolizon besnikërinë dhe dashurinë e vërtetë, së bashku me bërjen e një individi në një folës më elokuent.

Informacion shtesë

Përmasa 57 mm
Materiali

Argjend

Unazë me gur smerald dhe me një dizajn unik. Smeraldi –  simbolizon besnikërinë dhe dashurinë e vërtetë, së bashku me bërjen e një individi në një folës më elokuent. Nëse mendoni që keni parë unazat më fine ju nuk keni parë ende asgjë. Kjo unazë ka një ndërthurje të klasikes dhe modernes në mënyrë brilante.

Smeraldët mund të variojnë nga më pak se 1 dollarë për karat deri në 100,000 dollarë për karat. Çdo gur i çmuar ka një gamë të gjerë cilësie. Në këtë mënyrë të gjithë mund ta kenë mundësinë për ta blerë atë. The Giftery ju jep mundësinë të mbani veshur këtë unazë princesash me një çmim vërtet të mirë.

Dhurata ideale që mund të bëni në përvjetorin tuaj të fejesës apo martesës. Magjia e kësaj unaze do ta bënte akoma më të bukur ditën tuaj. Finesa që ka kjo unazë do ti jepte shumë hijeshi dorës së një vajze apo gruaje. Mos mendoni më gjatë për zgjedhjen e dhuratës që do të bëni pasi ky është aksesori i duhur që i duhet të gjithave.

Nëpërmjet kategorisë së bizhuterive ju do të mund të shikoni një sërë aksesorësh. Secilin prej tyre mund ta përshtasni sipas stilit të karakterit të personit. E nëse jeni duke kërkuar një dhuratë për veten tuaj mund ta keni më të thjeshtë për të zgjedhur. Me shumë mundësi do të filloni t’i porosisni të gjitha njëra pas tjetrës pasi këto bizhuteri janë shumë në modë.

Për të qënë më të qartë ndaj masave të unazave mjafton të na shkruani dhe ne do të ju japim të gjithë informacionin e nevojshëm. Mënyrat e matjes janë të ndryshme. Shumë prej jush mund ta dinë masën e tyre të gishtit dhe në këtë mënyrë e kanë më të lehtë zgjedhjen, por nga ana tjetër janë një pjesë që ende nuk e dinë masën e tyre. Unaza emerald green është masa 8 dhe të gjitha ju që keni këtë masë ju ftojmë të nxitoni për të porositur këtë magji.

Bizhuteritë ju japim mundësinë jo vetëm për tu dukur bukur por edhe për t’ju ndjerë mirë dhe konfident. Bizhuteritë i bëjnë femrat të ndihen të bukura, të veçanta, me stil dhe unike. Stilet dhe dizajnet e reja hyjnë gjithmonë në treg gjatë sezoneve të ndryshme dhe pas ngjarjeve specifike globale. Pjesëmarrja në ndonjë rast të veçantë pa një bizhuteri të lezetshme nuk është kurrë një opsion për shumicën e njerëzve.

Rëndësia e bizhuterive në shoqëri sipas blogut

Bizhuteritë nuk përdoren vetëm për qëllime zbukurimi por përfaqësojnë edhe aspekte të ndryshme shoqërore. Në shoqërinë e sotme;

Bizhuteri simbolizon pasurinë, fuqinë dhe statusin

Bizhuteritë e bukura janë mënyra më e zakonshme për bizneset dhe investitorët e zgjuar për të ruajtur pasurinë e tyre. Nëse ka ndonjë gjë, gurët e çmuar autentikë priren të vlerësohen me kalimin e kohës. Përveç kësaj, bizhuteritë e bukura lidhen me familje të pasura, aristokraci dhe dinastitë.

Bizhuteri përfaqëson dashurinë, dashurinë dhe angazhimin

Kur dëshironi t’i bëni të dashurit tuaj të ndihen të veçantë, gjithçka që duhet të bëni është t’u dhuroni atyre një bizhuteri unike. Për shkak të vlerës së mbajtjes së dhuratave, ato mbartin së bashku një ndjenjë të madhe krenarie dhe nostalgjie të lidhur me kujtimet që mbajnë.

Bizhuteri përfaqëson festimin e ditëve të rëndësishme në jetë

Nëse vini re se unazat e fejesës jepen gjatë propozimeve si përkujtim dashurie dhe përkushtimi, orët ndonjëherë u jepen të sapodiplomuarve dhe bizhuteri të shkëlqyera u jepen sportistëve. Gjithashtu, ceremonitë fetare si pagëzimi përfshijnë dhurimin e marrësit të një bizhuteri për t’i kujtuar atij çdo moment të rëndësishëm në jetën e tyre.

Në ditët e rëndësishme në jetë duhet të jemi të kujdesshëm mbi dhuratat që zgjedhim!

Reviews

Bëhuni i pari që shqyrton “Unazë Green Emerald”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Shporta0
Nuk ka produkte në shportë
Mbyll Shportën
0